EU več hitrosti: migracije, percecije resničnosti in politike

Pisarna Evropskega parlamenta v Ljubljani vabi na dogodek o diferencirani integraciji in migracijah, ki ga 25. maja 2021 med 18:00 in 19:30 organizirata Center za mednarodne odnose na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani (CMO) in Trans-evropsko združenje političnih študij (v angleščini Trans European Policy Studies Association – TEPSA).

 

Dogodek se bo osredotočil na konceptualizacijo diferencirane integracije, to je procesa integracije z različno hitrostjo implementacije po državah članicah, in njeno implementacijo v okviru migracijske politike EU. Na dogodku bodo o temi spregovorili predstavniki civilne družbe, raziskovalnih centrov in evropskih institucij, ki bodo z udeleženci delili svoje izkušnje dela z migranti in sooblikovanja migracijskih politik. Razpravljavci bodo:

  • Ana Kristovič, članica upravnega odbora in projekta vodja, ADRA Slovenija
  • Michael Shotter, direktor, odgovoren za področje migracij, zaščite in izdaje viz pri Evropski komisiji, DG HOME
  • Dr. Funda Tekin, direktorica inštituta IEP (Institut für Europäische Politik), članica upravnega odbora Tepse in raziskovalne skupine projekta “DiCE – Differenciation: Clustering Excellence)
  • Anita Tušar, predstavnica za stike z javnostmi, Evropski parlament, pisarna za stike v Sloveniji
  • Boštjan Videmšek, nagrajeni samostojni novinar, avtor številnih knjig in ambasador evropskega podnebnega pakta

 

Razprava bo potekala v angleškem jeziku, moderiral pa jo bo prof. dr. Zlatko Šabič s CMO.

 

Na dogodek, ki bo potekal v sklopu projekta DiCE – Differenciation clustering excellence, se lahko registrirate tukaj.

 

 

T. K.